Dla każdego przedsiębiorcy czas to niezwykle ważna sprawa ? tego jednego zasobu nie można kupić, a prowadząc biznes, czasu jest zawsze za mało. Po co zatem każdego miesiąca tracić czas na to, by osobiście dostarczać dokumenty księgowe do biura rachunkowego, skoro można nawiązać współpracę z biurem, które zrobi to za podatnika?

Tradycyjnie działające biura rachunkowe wymagają od swoich klientów osobistego dostarczania dokumentów księgowych. Tymczasem wiele nowoczesnych biur oferuje możliwość dostarczania dokumentów drogą elektroniczną lub odbiór dokumentów u klienta. Takie formy prowadzenia komunikacji z biurem rachunkowym są dla klientów niezwykle wygodne, gdyż:

  • oszczędzają czas
  • pozwalają na swobodne umówienie się co do terminu odbioru dokumentów
  • zwalniają podatnika z konieczności pamiętania o comiesięcznych rozliczeniach ? to biura pamięta o tym, by odwiedzić klienta i odebrać od niego faktury i dowody księgowe.

Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić też uwagę na to, czy klient otrzymuje dostęp do swoich dokumentów w każdym momencie ? na przykład za pomocą aplikacji online. W przypadku konieczności sprawdzenia daty wystawionej faktury czy wykonania kopii dowodu zakupu, możliwość dostępu online nie tylko oszczędza czas i nerwy, ale również pozwala na dostęp z każdego miejsca ? nawet podczas wyjazdu w delegację czy urlopu.